Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commercowych. Działamy m.in. w:

E-commerce

Grupa WP prowadzi działalność w zakresie e-commerce, zarówno przez swoje portale zawierające sekcje zakupowe z ofertami sklepów internetowych, jak również za pośrednictwem wyspecjalizowanych, tematycznych agregatorów ofert z rożnych kategorii (marketplace). Domodi, Allani oraz Homebook udostępniają produkty z branży mody oraz kategorii dom i wystrój wnętrz. WP Money, TotalMoney.pl oraz FinansowySupermarket.pl to rozwinięte serwisy i narzędzia pozwalające na zakup i sprzedaż produktów oraz usług finansowych, a także na oszczędzanie środków i zarządzanie prywatnym budżetem. Serwisy Wakacje.pl, Nocowanie.pl oraz eHoliday zapewniają oferty dla podróżujących. E-commerce Grupy WP to kompleksowe rozwiązania, gwarancja efektywnego dotarcia do odbiorcy, dostarczanie użytkownikom informacji o trendach oraz rekomendacje zakupowe.

Wideo

W strategicznym obszarze wideo Grupa WP stawia na jakościowe materiały autorskie oraz agencyjne, pozyskiwane od partnerów. Spółka dynamicznie rozwija obszar produkcji własnych. W studio filmowym GWP powstają m.in. cykliczne programy informacyjne, publicystyczne, rozrywkowe. Znakomitą część formatów wideo stanowią też relacje reporterskie - w ciągu miesiąca widzowie mogą ich obejrzeć kilkadziesiąt. GWP realizuje też transmisje na żywo. Tworzy ponadto spoty reklamowe, dedykowane seriale i nowoczesne materiały promocyjne na zlecenie Klientów.

Telewizja

W 2016 roku nadawanie rozpoczęła Telewizja WP. W jej ramówce znaleźć można światowe seriale nieemitowane wcześniej w polskich kanałach otwartej telewizji, autorskie programy publicystyczne i lifestylowe. Strategia programowa telewizji to łączenie produkcji własnych z wartościową ofertą zagraniczną. Dzięki niej widzowie zyskują dostęp do najlepszych produkcji. Stacja dostępna jest, jako telewizja naziemna na ósmym multipleksie (MUX8) oraz w najlepszych sieciach kablowych i na platformie NC+.

Radio

Open FM to największa bezpłatna platforma muzyczna w Polsce. Do dyspozycji słuchaczy jest ponad sto zróżnicowanych stacji muzycznych z prawie dwoma tysiącami godzin muzyki na dobę. Stacje podzielone są na szereg kategorii tematycznych. Dzięki zaawansowanej technologii strumieniowania, aplikacja nie wymaga szerokiego łącza internetowego, ani dużych pakietów. Stacja dostępna jest zarówno w Internecie, jak i w wersji mobilnej. Open FM jest też najpopularniejszą aplikacją muzyczną na polskim rynku.

Mobile

Grupa WP udostępnia kilkadziesiąt serwisów przystosowanych do wygodnego przeglądania w urządzeniach przenośnych. Oferuje też aplikacje mobilne na popularne systemy operacyjne iOS i Android, które dostarczają najważniejsze informacje WP. W wersji mobilnej dostępna jest również usługa WP Poczty oraz Poczty o2 - najpopularniejszych serwisów pocztowych w Polsce. W aplikacji platformy WP Pilot, widzowie mają dostęp do kilkudziesięciu stacji telewizyjnych.

Kontent

Grupa WP jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych, Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal o2 oraz specjalistyczne serwisy wertykalne, m.in. WP Money, WP SportoweFakty. Dzięki szerokiej gamie serwisów GWP dostarcza użytkownikom zróżnicowanych treści, z dbałością o jakość prezentowanych materiałów. GWP stawia na publikacje autorskie i współpracę z renomowanymi partnerami kontentowymi.

Grupa WP posiada najwięcej użytkowników poczty elektronicznej w Polsce i nieustannie wprowadza nowe funkcjonalności w usługach WP Poczta i Poczta o2. WP Poczta to m.in. nielimitowana pojemność skrzynki, załączniki do 100 MB. Poczta o2 to możliwość czatu online z innymi użytkownikami, integracja z serwisem Facebook, opcja oglądania w treści wiadomości filmów z serwisu YouTube. Obie poczty wyróżniają się wysokim poziomem zabezpieczeń i oferują szereg rozwiązań dla biznesu, jak możliwość wysyłania przesyłek autoryzowanych czy dopasowanie usług reklamowych do profilu i zainteresowań użytkowników, przy jednoczesnym poszanowaniu ich prawa do ochrony prywatności.